TCS w Garmisch-Partenkirchen: Konferencja prasowa po konkursie indywidualnym

Thomas DiethartW noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen wielką niespodziankę austriackim kibicom sprawił Thomas Diethart, który odniósł swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo, wyprzedzając zdecydowanie Thomasa Morgensterna i Simona Ammanna. Zapraszamy do przeczytania zapisu konferencji prasowej.

Thomas Diethart (AUT): „Jeśli ktoś by mi o tym powiedział kilka dni temu to śmiałbym się z tego. W tej chwili jednak po prostu wszystko działa i sprawia mi wiele radości. Nie mogę się już doczekać rywalizacji w Innsbrucku, to jest moja skocznia. Tam zawsze jest wspaniała zabawa i z niecierpliwością czekam, by móc tam skoczyć.”

Thomas Morgenstern (AUT): „To jest dla mnie bardzo emocjonalny moment. Nie spodziewałem się, że po upadku tak szybko będę osiągał takie wyniki,  ważne było dla mnie by szybko wrócić do rywalizacji na skoczni. Miałem pewne obawy, jednak wszystko jest dobrze. Efekty pracy osiągane w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen sprawiają, że czuję się bardzo dumny. Teraz nie mogę się już doczekać, konkursu w Innsbrucku. Jestem pewien, że druga połowa Turnieju będzie ekscytująca.”

Simon Ammann (SUI): „Pierwszy skok nie był tak udany dla mnie, ale drugi był już definitywnie lepszy. Pokazałem, że nadal liczę się w walce o zwycięstwo w całym Turnieju Czterech Skoczni. Dla mnie ten drugi skok to był dobry znak, bo wiem, że wciąż jestem w formie. Jestem nadal w czołówce, więc jestem bardzo zadowolony.”

źródło: skispringen.com

Anna Sobol

Dziennikarstwo to moja pasja, a dzięki skokom mogę ją realizować. Stawiając sobie jeszcze wyższe cele staram się przybliżyć Wam tę dyscyplinę sportu. Mam nadzieję, że będziecie częściej zaglądać na naszą stronę, wyrażając swoje opinie na dany temat, których z chęcią wysłucham. Bowiem skoki to sport wyjątkowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *