PŚ Planica: Stefan Kraft z Kryształową Kulą, Puchar Narodów dla Polaków

Stefan Kaft przypieczętował swoje zwycięstwo w Planicy i otrzymał Kryształową Kulę. Nie był jednak jedynym triumfatorem, ponieważ sezon 2016/17 przyniósł dużo radości także Polakom. Dla biało-czerwonych był to najlepszy czas w dziejach polskich skoków.

Zakończenie sezonu to czas wzmożonego wysiłku skoczków. Zawodnicy rywalizowali w ostatnim indywidualnym konkursie Pucharu Świata w Planicy. Pierwszą, a zarazem finałową serię wygrał Stefan Kraft. Austriak poszybował 250 metrów i wyprzedził Andreasa Wellingera, którego skok został sklasyfikowany na 238,5 m. Trzecią pozycję uzupełnił Noriaki Kasai. Legendarny japoński zawodnik dotknął nartami zeskoku na 239 m.

Kamil Stoch uplasował się na piątej lokacie, przegrywając z Markusem Eisenbichlerem.

Pozostałe miejsca Polaków:

11. Piotr Żyła
14. Maciej Kot
15. Dawid Kubacki
28. Jan Ziobro

Kryształową Kulę wywalczył Stefan Kraft, zdobywając 1665 punktów. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Kamil Stoch (1524 punkty). Na trzeciej lokacie uplasował się Daniel-André Tande z sumą 1201 punktów.

Puchar Narodów dostał się w ręce Polaków. Drużyna zdobyła razem 5833 punkty. Drugie miejsce zajęli Austriacy, a trzecie Niemcy.