Mistrzostwa Rosji: Kornilov i Kablukova z tytułami

Tuż po zakończeniu sezonu zimowego na normalnej skoczni w Chaikovskym zostały rozegrane zawody o tytuł mistrza Rosji w skokach narciarskich.

Środowe zmagania zdominował Denis Kornilov. W pierwszej ocenianej serii wylądował na 101 metrze, a w drugiej dotknął nartami zeskoku na 99 metrze zdobywając notę łączną w wysokości 250,5 punktu. Aż 12,5 punktu do zwycięzcy stracił Ilmir Hazetdinov po próbach na odległość 98,5 oraz 97 metrów. Brązowy medal trafił w ręce Romana Trofimova. 27-latek oddał dwa równe skoki na 98 metrów.

PEŁNE WYNIKI PANÓW

Wśród pań po raz pierwszy w karierze najlepszą zawodniczką została Ksenia Kablukova. W pierwszym ocenianym skoku dotknęła nartami zeskoku na 86,5 metra, natomiast w drugiej poszybowała na 92 metr. Srebrny medal wywalczyła Alexandra Kustova, która straciła do złotej medalistki zaledwie 5 punktów. Po próbach na odległość 84 oraz 92 metrów zgromadziła na swoim koncie 193 punkty. Na najniższym stopniu podium stanęła Sofia Tikhonova, która lądowała na 85,5 metra w pierwszej serii oraz na 88,5 metra w drugiej.

PEŁNE WYNIKI PAŃ

W czwartek odbyły się zmagania drużyn mieszanych. Złoty medal powędrował do reprezentantów Moskwy w składzie: Alexandra Barantseva, Alexandra Kustova, Ilmir Hazetdinov, Dimitry Vassiliev, którzy zgromadzili na swoim koncie 380,5 punktu. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna z Sankt Petersburgu zdobywając 336 punktów, w składzie której znaleźli się Sofia Tikhonova, Lidia Yakovleva, Vladislav Boyarintsev oraz Alexey RomashovAnastasiya Barannikova, Ksenia Kablukova, Vladislav Skachilov i Egor Usachev reprezentujący Perm ukończyli zmagania na miejscu trzecim z notą łączną 328 punktów.