Mistrzostwa Finlandii: Nousiainen i Forsström ze złotem!

Sobota, 2 kwietnia, upłynęła fińskim zawodnikom na rywalizacji o mistrzowskie tytuły swojego kraju.

Wśród panów na najwyższym stopniu podium stanął Eetu Nousiainen. 19-latek, który zadebiutował w Pucharze Świata pod koniec niedawno zakończonego sezonu zimowego, lądował na 82 oraz 80,5 metra zdobywając 268,6 punktu. Drugą pozycję zajął Ville Larinto, który dotknął nartami zeskoku na 81 metrze w pierwszej serii a w drugiej wylądował 0,5 metra bliżej. Podium uzupełnił Antti Aalto, który po skokach na odległość 81 oraz 78 metrów zgromadził na swoim koncie 255,2 punktu.

Na starcie w rywalizacji o medale pań stanęły zaledwie trzy zawodniczki. Złoto wywalczyła Susanna Forsström skacząc na odległość 69,5 metra w pierwszej ocenianej próbie oraz 73,5 w drugiej. 41,5 punktu do zwyciężczyni straciła Julia Tervahartiala, która lądowała na 64,5 metra oraz 63,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanęła Annamaija Oinas uzyskując w swoich próbach 45 oraz 44 metry.