LGP Wisła: Kubacki wygrywa przed Kotem i Geigerem

Drugi dzień skokowego święta na skoczni w Wiśle-Malince za nami. Kibice z pewnością będą z uśmiechem na twarzy wspominać tegoroczne indywidualne zawody Letniego Grand Prix.

 

Na najwyższym stopniu podium stanął dziś Dawid Kubacki. Najlepszy z naszych zawodników we wczorajszej drużynówce dziś ponownie pokazał swoją dobrą dyspozycję. W pierwszej serii pierwszego indywidualnego konkursu wylądował na 128 metrze natomiast w drugiej poszybował na odległość 132,5 metra. Na drugiej pozycji uplasował się Maciej Kot. Po próbie na 133 metry objął prowadzenie po pierwszej serii. Drugi oceniany skok wylądował na 127,5 metra i przegrał ze swoim reprezentacyjnym kolegą o 3,4 punktu. Podium uzupełnił Karl Geiger. Reprezentant Niemiec uzyskał odległość 130 metrów w pierwszej ocenianej próbie a w drugiej wylądował 2 metry bliżej.

Tuż za podium dzisiejszy konkurs ukończył Daniel-André Tande. Norweg oddał skoki na odległość 125,5 oraz 126 metrów. Piątą pozycję zajął Stefan Hula lądując na 126,5 metra w pierwszej serii i na 128 metrze w drugiej. Czołową szóstkę zamknął reprezentant Czech – Roman Koudelka, uzyskując 128 i 125,5 metra.

Miejsca pozostałych Polaków:
13. Piotr Żyła,
29. Jakub Wolny,
31. Kamil Stoch,
34. Klemens Murańka,
35. Aleksander Zniszczoł,
42. Przemysław Kantyka,

PEŁNE WYNIKI PO PIERWSZEJ SERII

PEŁNE OFICJALNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA LGP

KLASYFIKACJA PUCHARU NARODÓW

 

źródło: informacja własna / FIS
fot. Angelika Macuga

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *