Skocznia w Wiśle przygotowana do zimy

Skocznia Wisła Malinka
Skocznia Wisła Malinka

Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle przeszła małe innowacje poprzedzające rozpoczynający się sezon zimowy. Nie można już oddawać skoków na igielicie. Na zeskoku zostały zamontowane siatki, które będą miały za zadanie utrzymać śnieg na części skoczni, na której lądują skoczkowie.

Ekipa, która zajmuje się obsługą skoczni czeka na pierwszy śnieg lub mróz aby móc przygotować obiekt do zimowego skakania. Przegląd techniczny skoczni zakończył się z wynikiem zadowalającym o czym informuje nas Andrzej Wąsowicz– kierujący obiektem w Wiśle Malince: „Po przeglądzie jest system mrożenia torów najazdowych, mrożenie torów możemy zacząć w każdej chwili, ale do tego potrzebujemy sprzyjających warunków. Jutro kończymy montaż krzesełek na wyciągu, który również przechodził badania techniczne z wynikiem bardzo dobrym.”

Skocznia została również wyposażona w nową niezależną stację transformatorową, która ma zadanie zabezpieczać napięcie elektryczne podczas Pucharu Świata w Wiśle Malince 16 stycznia 2014 roku. Jest to podwójne zabezpieczenie przed przeciążeniami wynikającymi z poboru prądu podczas dużych imprez.

„Wykorzystując jak co roku okres między letnim i zimowym skakaniem, dokonaliśmy przeglądu jak i konserwacji (małe naprawy również) całego sprzętu niezbędnego do utrzymania skoczni podczas zimowego skakania (trening, konkursy). Ratrak, armatki, system naśnieżania, wyciąg i inne są przygotowane tak, aby nas nie zawieść podczas nadchodzącego sezonu zimowego” informuje Wąsowicz.

Imprezy, które odbędą się na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle:

  • Mistrzostwa Polski w skokach- 26.12.2013
  • Puchar Kontynentalny w skokach- 04-04.01.2014
  • Puchar Wisły w skokach- 06.01.2014
  • Puchar Świata w skokach- 16.01.2014
  • Lotos CUP w skokach- 24-26.01.2014
  • Mistrzostwa Polski w skokach- 28-30.03.2014

źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *